ביבס :"קוטעים את שרשראות ההדבקה".

חיים ביבס, ראש העיר: “מערך התחקור האפידמיולוגי שלנו הורחב משמעותית לטובת תושבי העיר, ואנו רואים את הצלחתו הרבה מאז פרוץ המשבר, בקטיעת שרשראות הדבקה באופן מידי".

ביבס מקדם מערך עירוני. בימים אלה, הרחיבה העירייה בשיתוף עם משרד הבריאות ופיקוד העורף, את מערך התחקור האפידמיולוגי העירוני. במשך שלושה ימי הכשרה שהתקיימו בשבוע שעבר הוכשרו עוד שמונה עובדות כחוקרות אפידמיולוגיות.

בכך גדל משמעותית המערך האפידמיולוגי העירוני ל-13 חוקרות. אשר מתקשרות לתושבים שנמצאו מאומתים לנגיף הקורונה. המתחקרות מבצעות בטלפון תשאולים ובדיקת מגעים עם אנשים אחרים בעיר. וכמובן מודיעות לכל מי שצריך להיכנס לבידוד מיידי בעקבות החשיפה לחולה מאומת.

מיכל אלימלך, מנהלת יחידת הבריאות. ומערך התחקור האפידמיולוגי העירוני מספרת: “מאז החלה בעיר התפרצות נגיף הקורונה כ-10 אלף שיחות טלפון לחולים ומבודדים בעיר. מרבית הסיוע שמבקשים מאתנו הוא עזרה בהורדת הזבל, הוצאת הכלב לטיול והבאת תרופות".

עיריית מודיעין הראשונה שהקימה

עיריית מודיעין מכבים רעות הייתה בין הראשונות מבין הרשויות המקומיות, שהקימו את מערך בקרה בקורונה עירוני אשר פועל במהירות.

בזכותו נקטעו שרשראות הדבקה רבות באופן מידי על ידי יצירת קשר עם הקהילות הרלוונטיות לחשיפה עם חולה מאומת.

בין השאר מניתוח התחקירים האפידמיולוגיים. שנעשו מול התושבים שאובחנו חיוביים לנגיף בשבוע שחלף. עולה, כי מקור ההדבקה העיקרי בעיר הוא כתוצאה ממגע ישיר עם בני המשפחה.

לכן בעירייה הדגישו השבוע. כי נראה שעקב האכילס של העיר בכל נושא קטיעת שרשרת ההדבקות הוא נושא הכניסה לבידוד. בעירייה ציינו דווקא עכשיו. עם חזרתם של תלמידי כיתות א עד ד ללימודים בבתי הספר, עלינו למלא אחר הנחיות משרד הבריאות בנושא הבידודים.

אדם הנמצא בבידוד צריך להימנע מלבוא במגע עם שאר בני הבית. במידה ואין אפשרות להפרדה מלאה על כל המשפחה לשהות בבידוד.

מערכת שליטה ובקרה בקורונה

חיים ביבס, ראש העיר: “המערך מהווה חלק ממכלול מקצועי ייחודי לנו בעיר, שכולל גם מערכת שליטה ובקרה בקורונה. המערכת כוללת פילוחים ממוקדים באשר למוקדי תחלואה, אותם היה חשוב לנו לשקף לתושבים באתר העירייה, על מנת שיהיו שותפים מלאים למאבק העיקש והמאתגר שלנו לצמצום התפשטות הנגיף. כך יצרנו, מערכת שלמה ששולטת בנתונים ויודעת לפעול מהר בשטח במקרה הצורך ברמה עירונית”.

קורונה
קורונה צילום Pixbay
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הנקראים ביותר