בית הספר היסודי ״ענבלים״

נשיא המדינה ורעייתו פתחו את שנת הלימודים תשפ"ב בבית הספר היסודי ״ענבלים״ בעיר מודיעין מכבים רעות

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל פתחו את שנת הלימודים תשפ"ב בבית הספר היסודי ״ענבלים״ בעיר מודיעין מכבים רעות. בהמשך היום יבקרו הנשיא ורעייתו בית הספר היסודי הממלכתי-דתי ״משואות נריה״ ובית הספר התיכון ״עירוני ה׳״ ע"ש יצחק נבון. את הביקור ליווה ראש העיר, חיים ביבס.

נשיא המדינה: "יש לנו מערכת חינוך נהדרת, מורים ומנהלות, גננים וסייעות, הצלחתם היא הצלחתנו והצלחת עתידנו"

את הבוקר פתחו הנשיא ורעייתו בבית הספר היסודי ״ענבלים״. שם התקבלו על ידי תלמידי בית הספר בשירה ובנפנוף דגלי ישראל. מנהלת בית הספר רויטל הציגה לנשיא ולרעייתו את "סטודיו גוף נפש ותנועה" החדשני של בית הספר. בו התלמידים לומדים בשיטה ייחודית. בה מתרגלים את החומר הלימודי תוך כדי אימון גופני.

לאחר מכן, הנשיא ורעייתו הצטרפו לשיעור עם תלמידי ותלמידות כיתה א׳ הנרגשים ביומם הראשון. ששיתפו את תחושותיהם עם תחילת הלימודים. לאור השינויים וחוסר הודאות בצל מגפת הקורונה.

נשיא המדינה:

״הכיתות והגנים לבשו היום חג עם פתיחתה של שנת הלימודים. ההתרגשות בשיאה. והתפילה מתרוננת בלב. לשנה טובה. מצמיחה. ובריאה. יש לנו מערכת חינוך נהדרת. מורים ומנהלות. גננים וסייעות. הצלחתם היא הצלחתנו. והצלחת עתידנו. ולא לשכוח – חיסון. מיגון. בדיקה. שמרו על עצמכם. שמרו עלינו.״

עוד הוסיף הנשיא ואמר:

"זהו יום חג בו אנו פותחים את שנת הלימודים ורואים אתכם תלמידות ותלמידים בכל הארץ. כמעט 2.5 מיליון תלמידים ותלמידות הולכים לבית הספר הבוקר והדבר מרגש במיוחד בנסיבות הקורונה," עוד ציין הנשיא: "בעידן זה כשהמדינה והאנושות תחת מגבלות מגיפת קורונה, אני שב וקורא לכל ההורים, המורים והתלמידים – מי שיכול שילך להתחסן. ככה אנו מאפשרים מרקם חיים תקין ככל הניתן. אני מאחל לכולנו שנה טובה, שנת בריאות לכל עם ישראל על גווניו ועדותיו."

בכיתה א' שמעו הנשיא ורעייתו מהתלמידים החדשים על ההתרגשות עם פתיחת הלימודים ויומם הראשון בבית הספר.

מיכל סיפרה לתלמידים שאמה הייתה מורה בבית הספר בו למדה:

"כשהגעתי לכיתה א' הייתה התרגשות מאד גדולה אבל ידעתי שאמא שלי נמצאת באחת הכיתות בבית הספר ומאד נרגעתי. לדעתי יהיה לכם ממש כיף."

הנשיא עבר לשיעור עברית עם התלמידים הטריים ושאל האם הם יודעים איך כותבים את המילים "שלום כיתה א'" וביקש את עזרתם באיות המילים בזמן שמיכל כתבה אותן על הלוח.

חיים ביבס, ראש העיר מודיעין מכבים רעות הוסיף:

״מערכת החינוך במודיעין מכבים רעות היא מהגדולות ביותר בישראל ובכל זאת דואגים למענה פרטני לטובת כל תלמיד ותלמידה שיקבלו את הכלים הנחוצים להם להצליח. יחד ראינו כיצד הצלחנו לשנות את דרך ההוראה הקונבנציונאלית שבה רואים קודם את התלמיד ורק אחר כך את הלמידה. היום אנחנו מתחילים את שנת הלימודים המאתגרת ביותר ונעבוד יחד, תלמידים, מורים והורים כדי שהשנה הזאת תהיה פוריה, מועלה ובריאה. בהצלחה לכל הילדים.״

 

Share your love
Facebook
Twitter